loading...

وبلاگ نمایندگی نیک آباد

بازدید : 258
يکشنبه 19 مهر 1399 زمان : 18:38

به نام قدرت مطلق الله

مشارکت مکتوب همسفران؛ لژیون مرزبانی

در باب دستور جلسه هفتگی؛ هفته ایجنت و مرزبانان


کنگره 60 یک سازمان مردم نهادی هست که اعضای کنگره خودشان قادر هستند به صورت داوطلب و خودجوش این سیستم را اداره کنند

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر؛ (کمک راهنما لژیون چهارم)

این هفته در کنگره 60 دستور جلسه؛ هفته ایجنت و مرزبان و اسیستانت می‌باشد و ما به پاس سپاسگزاری از این عزیزان در کنگره جشن می‌گیریم تا هم با جایگاه و مسئولیت این عاشقان خدمتگزار آشنا بشویم و هم از این عزیزان تشکر کنیم و به آن‌ها خداقوت بگوییم.

در ابتدای مشارکت خودم یک نکته‌‌‌ای را باید بگویم؛ هفته پیش آقای مهندس دژاکام که مبتکر روشDST هستند اعلام کردند که به جای واژه اسیستانت در همسفران خانم از واژه ایجنت استفاده شود، پس ما یک ایجنت در قسمت مسافران و یک ایجنت در قسمت همسفران داریم و از این پس از واژه اسیستانت در قسمت همسفران استفاده نمی‌کنیم. در کنگره ۶۰ که افراد برای درمان اعتیاد وارد آن می‌شوند جلسات و لژیون‌ها با نهایت نظم، انظباط، امنیت، آرامش و رعایت یکسری قوانین و حرمت ‌ها برگزار می‌شود و اعضا کنگره در آرامش و امنیت آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند. اما برای برقراری این امنیت و آرامش یکسری افراد هستند که با تمام وجود عاشقانه و بدون چشم داشت خدمت می‌کنند که این عاشقان خدمتگزار همان مرزبانان و ایجنت‌های نمایندگی می‌باشند. هر یک از این عزیزان جایگاه و مسئولیت‌هایی دارند که من به شرح مختصری از آن می‌پردازم:

ایجنت، در هر یک از نمایندگی‌های کنگره 60 در کنار مرزبانان یک نفر به‌عنوان ایجنت خدمت می‌کند. ایجنت راهنمای لژیون مرزبانان در اداره امور نمایندگی می‌باشد و بر عملکرد مرزبانان نظارت می‌کند. ما یک ایجنت در قسمت مسافران و یک ایجنت در قسمت همسفران داریم که بر عملکرد مرزبانان نظارت می‌کنند. نشان ایجنت شال کرم‌ رنگ می‌باشد.

مرزبان، مرزبانان اداره‌کنندگان نمایندگی‌های کنگره 60 می‌باشند. مرزبانان حافظ و نگهبان مرزهای علمی‌و معنوی؛ شامل اصول، قوانین و حرمت کنگره 60 در نمایندگی خود هستند. مرزبانان مسئول مستقیم کیفیت آموزشی و درجه استحکام پایه‌های علمی‌و مادی نمایندگی می‌باشند. مرزبانان ‌همه ساله توسط آرای مستقیم اعضای هر نمایندگی برای مدت 15 ماه انتخاب می‌شوند. در هر نمایندگی 5 نفر مرزبان برای آقایان مسافر و 2 نفر مرزبان برای همسفران خانم انتخاب می شوند که در بعضی از نمایندگی‌ها ممکن است کمتر و یا بیشتر از این تعداد هم باشند. نشان مرزبانی شال زردرنگ می‌باشد.

حال این سوال را از خودم می‌پرسم، وقتی یکسری افراد هستند که دارند وقت و انرژی خودشان را صرف می‌کنند تا من در محیطی امن و آرام بیایم و آموزش بگیرم و به حال خوش برسم آیا من نباید خدمت‌های این عزیزان را بببینم؟ آیا نباید خدا را شکر کنم و سپاسگزار این عزیزان باشم؟ من وظیفه خودم می‌دانم که در ابتدا در تمام امور با مرزبان و ایجنت نمایندگی هماهنگ باشم به گفته‌های آن‌ها توجه نمایم و به آنها نهایت احترام را بگذارم. در روز جشن حضور داشته باشم و مستقیم تشکر کنم و خداقوت بگویم. پاکتی را از قبل تهیه کنم و یک نوشته و مبلغی پول را درون پاکت بگذارم و تقدیم این عزیزان کنم. گر چه این‌ها در مقابل خدمات این عزیزان ناچیز است اما می‌دانم که (شکرِ نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند) و این دیدن و سپاسگزاری وظیفه من هست که باید به انجام برسانم.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر؛( کمک راهنما لژیون اول)

کنگره 60 یک سازمان مردم نهادی هست که اعضای کنگره خودشان قادر هستند به صورت داوطلب و خودجوش این سیستم را اداره کنند. چه کسانی می‌توانند در جایگاه های خدمتی قرار بگیرند؟ افرادی که در سفر اول موفق بودند، خواسته درمان داشتند، برای آسایش و هدف خودشان کوتاهی نکردند و آموزش‌ها را با دل و جان پذیرفتند. کسانی که مدت سفر و طولانی مسیر، وقت و ساعت روزمره برایشان معنایی نداشت چون در صراط مستقیم قرار گرفتند حالشان خوب شد و تصمیم گرفتند که این حال خوش و آرامش را هم به همنوعان خودشان هدیه دهند. یاد گرفتند که انسان برای آموزش و خدمت پا به هستی گذاشته است بنابراین وظیفه انسانی خودشان دانستند که در این راستا قدمی‌بردارند. خدمت در کنگره به دو صورت؛ صور آشکار و صور پنهان انجام می‌گیرد که صور آشکار آن خدمت به دیگران برای عبور از تاریکی‌ها است. اما تاثیری که در صور پنهان گذاشته می‌شود چندین برابر بیشتر از تاثیر صور آشکار می‌باشد چون وقتی با تمام وجود وظیفه انسانی خود را زیبا جلوه می‌دهند و نقش بازی می‌کنند در درون اتفاقات بسیار جالبی مثل انرژی گرفتن و حس خوب داشتن را تجربه می‌کنند. آموزش بیشتری می‌ گیرند ظرفیت و تحمل در برابر مشکلات بیشتر می‌شود پخته شدن و کامل شدن را تجربه می‌کنند و به نوعی در حال آموزش، تربیت و تزکیه نفس هستند. خوشا به سعادت افرادی که خداوند اذن توفیق خدمت به مخلوق را نصیبشان کرده است. آن‌ها قطعا خیر و برکت کارشان را در زندگی و کار شخصی خودشان می‌بینند به خصوص خدمت و قدمی‌که خالصانه با عشق و خضوع و بدون هیچ چشم داشتی باشد.

اما در مورد جایگاه ایجنت؛ ایجنت، از طرف دیده بان مربوطه انتخاب می‌شود رنگ شال کرم رنگ و راهنمای مرزبانان محسوب می‌شود، بزرگ و ریش سفید شعبه هستند و اگر قانونی یا نوشتارها تغییر کند ایجنت موظف هست تا به مرزبانان اعلام کند و اجازه دخالت در کار مرزبانان را ندارد اما اگر مرزبانان سوالی یا اشکالی دارند از ایجنت می‌پرسند. دوره خدمت ایجنت ۱۴ماه است و اگر بخواهد دوباره در این جایگاه قرار بگیرد باید یک دوره استراحت کند و بعد در دوره دیگر انتخاب شود. ایجنت مسافران و همسفران هر دو کارشان یکی هست هر دو پل ارتباطی بین مرزبانان ودیده بانان هستند.

جایگاه و وظیفه مرزبان؛ در قسمت مسافران ۵ نفر و در قسمت همسفران دو نفر به مدت ۱۴ماه با انتخاب اعضاء انتخاب می‌شوند، رنگ شال زرد و تمام امور اجرایی شعبه زیر نظر مرزبان می‌باشد. کارشان خیلی سنگین هست به قول معروف مرزبانی؛ یعنی رفتن با پای برهنه روی گداخته‌های آتش، که اگر همراه با عشق باشد هیچ احساسی از سختی‌ها درک نمی‌شود همه جا و همه چیز را گلستان می‌بینند و تمام تلاششان را می‌کنند تا شعبه‌‌‌ای قوی داشته باشیم. حافظ حریم و قوانین شعبه و کنگره هستند با تمام افراد سر و کار دارند، صلاحشان محبت هست چون اکثر تازه واردین و سفر اولی‌هایی که وارد هر شعبه‌‌‌ای می‌شوند حال خوبی ندارند و همچنین از احساسات مختلفی برخوردار هستند بنابراین این مرزبانان هستند که با اخلاق بسیار خوبشان باعث جذب رهجو می‌شوند. یک تازه وارد اولین برخوردش با مرزبان است که چگونه با محبتش او را بپذیرد. مرزبان باید بیشتر از بقیه حواسش جمع همه چیز باشد، ورودی و خروجی‌های یک ساله را باید چک کند تمام نظم و انضباط شعب بر عهده مرزبان می‌باشد، زودتر از همه می‌آید و آخرین نفری که از شعبه خارج می‌شود مرزبان هست. در مورد جایگاه این عزیزان صحبت زیاد است اما یک همسفر یا یک مسافر چه وظیفه‌‌‌ای در قبال این خدمت صادقانه مرزبانان دارد؟ اول اینکه به ایشان احترام بگذاریم هر چه گفتند حرفشان را بپذیریم در کارهایشان دخالت نکنیم نظر و پیشنهاد ندهیم و در هفته‌‌‌ای که به نام این عزیزان رقم خورده است در حد توانمان از آن‌ها تقدیر و تشکر کنیم به زبانی یا قلمی‌و دادن پاکت. به قول آقای مهندس اگر می خواهیم دیگران قدر دان زحمات ما باشند ما هم باید قدر دان زحمات دیگران باشیم.

در اخر به رسم ادب و احترام وظیفه خود می‌دانم که صمیمانه این هفته زیبا و قشنگ را خدمت ایجنت مسافران و همسفران( آقای علی رضا وخانم مریم) مرزبانان مسافران و همچنین مرزبان با اخلاق، محبوب و عاشق خدمت و آموزش قسمت همسفران خانم زهرا عزیز خداقوت و تبریک عرض می‌کنم. همچنین جا دارد از خانم لیلای عزیز که به تازگی به عنوان دستیار مرزبان محترم بودند صمیمانه تقدیر و تشکری داشته باشم انشالله که ایشان هم در جایگاه مقدس مرزبانی قرار بگیرند.

ویرایش: همسفر لیلا

ع ش ق ...
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :