loading...

وبلاگ نمایندگی نیک آباد

بازدید : 85
پنجشنبه 30 مهر 1399 زمان : 19:38

بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه برداشتی از اصل سایــــــه(1)

نویسنده: کمک راهنمای بزرگوار آقای حسن رضوانی

صفحه ۱۷۴کتاب عبور از ۶۰ دردرجه مثل صور پنهان است فقط اندکی از آن مثل یک کوه عظیم را ما متوجه شده ایم و قسمت عظیمی‌از آن پنهان است که در آینده آقای مهندس آن را باز خواهد نمود.

شهر جهان و جهان‌ها ما بودیم، هستیم و خواهیم بود این موضوع بسیار تکان دهنده است، پس باید عادت‌های منفی از انسان زدوده شود. چگونه عادت‌های منفی را به مثبت تبدیل کنیم برای این موضوع باید ابتدا خودمان را بشناسیم چون اگر خودمان را نشناسیم نمی‌توانیم به نتیجه برسیم. انسان دارای دو بخش است 1- ظاهر 2- باطن، باطن بسیار عظیم است پس شناخت نفس و یا وجود، بسیار حائز اهمیت است چون بسیاری از بیماری‌ها مربوط به روان است.

در این سی دی آقای مهندس کمی‌در مورد نفس و سایه توضیح داده اند که سایه همان پیکرهای هفت گانه است، ولی نفس واحد است. یعنی هر انسانی دارای یک نفس است. برای مثال یک انسان را در نظر بگیریم که هفت پیراهن را روی هم پوشیده است وقتی پیراهن اول را باز کند پیراهن دوم پیدا می‌شود و این همان هفت طبقه آسمان است که در کتاب آسمانی بیان شده است و انسان بر اساس اختیار و تلاشی که در دنیا انجام می‌دهد می‌تواند جایگاه خود را در یکی از این هفت طبقه تعیین کند.

نفس برای تعیین موجودیت به یک قالب نیاز دارد برای مثال نفس مثل مغز بادام است و قالب مثل پوسته آن، نفس موش در قالب موش و نفس انسان در قالب انسان قرار می‌گیرد. هر قالبی دارای حس است که هم گیرنده و هم فرستنده هستند. هنگام خواب جسم از کائنات انرژی دریافت می‌کند که این انرژی به سلول انتقال داده می شود. نوع انرژی می‌تواند منفی یا مثبت باشد که این امر بستگی به عملکرد روزانه دارد و بسیار برای جسم حائز اهمیت است چون نوع انرژی می‌تواند برای جسم سازنده باشد یا مخرب، چون بسیاری از بیماری‌ها، روان‌تنی هستند که مربوط به نوع انرژی منفی می‌باشد و بیماری‌های متعددی را ایجاد می‌نماید در این بین حس نقش بسیار مهمی‌برای کسب انرژی دارد افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند‌هاله تابان آنها سوراخ می‌شود و اشعه‌های مضر وارد جسم آنها می‌شود و جسم دچار بیماری می‌شود‌هاله تابان مثل لایه اوزون است و یک سپر دفاعی برای زمین و یا جسم انسان است اگر در مسیر شیطان حرکت کنیم نوع انرژی دریافتی منفی و مخرب است. خواب باید به موقع و سر ساعت و منظم باشد اگر حرکت منفی باشد هنگام خواب انرژی منفی دریافت خواهیم کرد. چون شب مزرعه روز و روز مزرعه شب است هر عملی که به جسم و روان انسان‌ها و حیوانات و گیاه تخریب وارد کند باز تاب آن انرژی منفی است و روی جسم، سایه و نفس اثر نامطلوبی دارد انرژی منفی مثل سم عمل می‌کند و موجب بیماری می‌شود که در روند زندگی می‌توانیم متوجه بشویم که چقدر انرژی منفی یا مثبت به دیگران می‌دهیم چقدر افراد را از خودمان دور می‌کنیم.

یکی از موضوعات مهم انرژی مثبت است انرژی مثبت یک نوع داروی مهمی‌است برای بهبود بیماری‌های جسم و روان و قدرت انسان را چند برابر می‌کند انجام عمل مثبت توام با انرژی مثبت است. انجام ندادن ضد ارزش بسیار آسانتر از ترک عادتهای بد است چون هم در ظاهر و هم در باطن باید رفع شود یعنی ظاهر و باطن یکی بشود آنچه را بر زبان جاری می‌کنیم در باطن هم انجام بدهیم.

هر فردی می‌تواند خودش را محک بزند که آیا ظاهرش با باطنش چقدر هماهنگ است ممکن است خطای دیگران را فراموش کنیم ولی در درون نمی‌توانیم ببخشیم وقتی یاد اوری میشود حالمان بد می‌شود و در فکر انتقام هستیم این یعنی درونمان هنوز دچار مشکل است پس از مسائل کوچک شروع کنیم ببخشیم چون انسان نادان دچار خطا می‌شود اگر فکر کنیم که فرد مقابل‌مان از روی جهالت خطا کرده است در فکر انتقام جویی بر نمی‌آییم.

تا فرصتی دیگر خدا نگهدار 99/7/29

اجرای آهنگ شکرگزاری در کارگاه آموزشی نیک آباد
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :