loading...

وبلاگ نمایندگی نیک آباد

بازدید : 104
چهارشنبه 22 مهر 1399 زمان : 22:37

به نام قدرت مطلق

روز دوشنبه مورخ 99/7/21 جلسه چهاردهم از دور سیزدهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره۶۰ ویژه همسفران شعبه نیک آباد به نگهبانی، کمک راهنمای محترم همسفر سعیده، استادی ایجنت محترم همسفر مریم و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه "هته ایجنت و مرزبان" رأس ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

ما اگر بتوانیم از مرزبانان و کسانی که در کنگره به نوعی خدمت می‌کنند قدردانی کنیم به آنها ثابت می‌کنیم که می‌بینیم چقدر شما وقت می گذارید و از جان و زندگی خودتان می‌گذرید و عاشقانه و بدون هیچ توقعی خدمت می‌کنید.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مریم هستم همسفر؛

من سخن را با پیامی‌از استاد سردار شروع می‌کنم.

به نام قدرت مطلق الله

آنان که برای خدا و خلق تلاش می نمایند کم هستند ولی هستند، به آنان وصل باشید و از سایه‌هایی که نام برده شده خواهید دید که مفهوم آن سایه‌ها و جود انسان هایی است که چون آنان عمل می‌نمایند و برای خدا تلاش می‌کنند و منتظر پاداش از بندگان نمی‌شوند.

من ابتدای صحبت می‌خواهم از مسئولین سایت تشکرکنم که خیلی زحمت می‌کشند مخصوصاً زمان‌هایی که جشن هست‌‌. ازخانم زهره عزیز و در قسمت مسافران ازآقای حسین تشکر می‌کنم و ازعزیزانی که در این راستا به مسئولین سایت کمک می‌کنند هم تشکر می‌کنم. تشکرمی‌کنم از راهنمایان شعبه که دیروز برای تزئین سالن به شعبه آمدند و همکاری خودشان را به ما نشان دادند و از همین جا دستشان را می‌بوسم. این هفته بزرگ را ابتدا به آقای مهندس دژاکام و خانواده بسیاربا محبتشان تبریک می‌گویم که اگر امروز ما دور هم هستیم و آموزش می‌گیریم به واسطه حضور این عزیزان هست. من این هفته را به همه ایجنت‌های شعب به خصوص ایجنت شعبه خودمان آقای علیرضا تبریک عرض می‌کنم که در دو دوره‌‌‌ای که ایجنت بودند واقعاً زحمات خیلی زیادی را متحمل شدند. تبریک می‌گویم به مرزبانان قسمت مسافر و همین طور قسمت همسفران خانم زهرای عزیز و خانم طاهره و لیلای عزیزکه به نوعی خدمت می‌کنند. من از خانم زهرا به طور ویژه تشکر می‌کنم، واقعاً درسهای زیادی از ایشان یاد گرفتم؛ این که چقدر پرتلاش، با محبت و خوش رفتار هستند و با اینکه راهشان دور است سعی می‌کنند همه جلسات را زودتر بیایند. امیدوارم بتوانیم دراین هفته آن طوری که شایسته است از ایشان قدردانی کنیم و همین طورخانم لیلای عزیز که چند ماهی است دستیار ایشان هستند.

من اگر بخواهم در مورد وظایف مرزبانی صحبت کنم باید بگویم مرزبان همان طور که از اسمش مشخص است مرزهای شعبه را نگهداری و نگهبانی می‌کند و اینکه همیشه حافظ حرمتها و قوانین کنگره است تا بی نظمی‌یا بی حرمتی انجام نشود. تمامی‌مرزبانان شعب و همین طورخانم زهرا تلاش می‌کنند که شما باآ رامش و امنیت آموزش بگیرید. بر همه ما واجب است که بتوانیم قدردانی را با عمل، زبان و قلم انجام بدهیم. قدردانی کردن یعنی دیدن یعنی دیدن زحمات دیگران. ما اگر ازخداوند سپاسگزاری می‌کنیم به این خاطر است که بگوییم نعمتی را که به ما داده‌‌‌ای دیده ایم. ما اگر بتوانیم از مرزبانان و کسانی که در کنگره به نوعی خدمت می‌کنند قدردانی کنیم به آنها ثابت می‌کنیم که می‌بینیم چقدر شما وقت می گذارید و از جان و زندگی خودتان می‌گذرید و عاشقانه و بدون هیچ توقعی خدمت می‌کنید به ما که زمانی زندگیمان سرشار از تاریکی و ناامیدی بوده، ولی وقتی به کنگره آمدیم با اولین کسی که برخوردکردیم مرزبانان بود که با اخلاق و رفتارخودش ما را تشویق کرد و به ما امید داد که به کنگره بیاییم و ادامه بدهیم. از وظایف مرزبانان می توانم بگویم تمام امور اجرایی یک شعبه را زیر نظر دارند و اینکه تمامی‌ورودی و خروجی ها و پول‌هایی که به سبد کنگره، کمک به زمین و کمک به موسیقی و ورزش واریز می‌شود را باید ثبت کند و برای دیده بانهای مربوطه ارسال کند که واقعاً وقت زیادی می‌برد. تمامی ورودی و خروجی‌ها، رهایی‌ها و جلسات کمک راهنمایی باید ثبت شود.

ایجنت‌ها هیچ وظیفه اجرایی ندارند و به نوعی ناظر کارهای مرزبانان و راهنمای آنهاهستند و می‌توانم بگویم ریش سفید شعبه هستند که یک سری قوانینی که ثبت نشده به وسیله پیام‌هایی که از بنیان کنگره یا دیده بان مربوطه به ایشان داده می‌شود و از ایجنت به مرزبانان منتقل می‌شود و آنها به افراد شعبه انتقال می‌دهند و به نوعی می‌تواند رابط باشد. همان طورکه روزچهارشنبه آقای مهندس فرمودند: ماچهارده دیده بان داریم که دستیارخانم آنی دیده بان همسفران هستند؛ مثلاً اسیستانت خانم آذر مسئول تازه واردین هستندکه تمامی‌ورودی تازه واردین شعبه و کسانی که آنها را راهنمایی می‌کنند ثبت می‌شود و به ایشان گزارش داده می‌شود یا خانم ندا که اسیستانت انتخابات هستند.

اگر ما امروز دور هم جمع شدیم و می بینیم جلسات چقدر خوب و با آرامش برگزار می‌شود همه درحال تلاش هستند و دنبال این هستند که جلسات به خوبی برپا شود تا یک نفر به درمان برسد و زندگی اش نجات پیدا کند. همان طورکه آقای مهندس فرمودند: همه برای یک نفر و یک نفر برای همه. یک نفر مثل مرزبان تلاش می‌کند تازه واردی که به کنگره می‌آید بتواند وارد لژیون شود و درجایگاهی قراربگیرد که گل رهایی را دریافت کند و او دستمزد خودش را از این طریق می‌گیرد.

در هرجایگاهی که هستیم می‌توانیم با عملکردخود و رفتارمان از عزیزانی که خدمت می‌کنند تا یک نفر به درمان برسد تشکرکنیم؛ اگرسفر اولی هستیم با خوب سفر کردن و منظم آمدن و مشارکت کردن، اینها دستمزد عزیزانی است که به ما کمک کردند.

"پیام مرزبانی"تایپ: همسفر صفورا (راهنمای تازه واردین)

عکاس: همسفر زهره

لژیون خدمتگزار: لژیون مرزبانی

تصاویری از جشن ایجنت و مرزبان همسفران
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :