loading...

وبلاگ نمایندگی نیک آباد

بازدید : 148
دوشنبه 4 آبان 1399 زمان : 3:37

به نام قدرت مطلق الله

مشارکت مکتوب همسفران، لژیون چهارم

در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی دوم و تاثیر آن بر روی من

اگر ما همیشه درست فکر کنیم و با تفکر خودمان راه درست را از راه نادرست تشخیص بدهیم هیچ وقت برایمان مشکلی پیش نمی‌آید. اگر ما به طرف ضد ارزش‌ها حرکت کنیم و یا ناخواسته به طرف ضد ارزش‌ها برویم آن وقت به طرف بیماری‌های روانی و جسمی‌کشیده می‌شویم.

سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر؛

وادی دوم باعث شد که من به خودم رجوع کنم و متوجه بشوم که چقدر ارزشمند هستم و همچنین به باارزش بودن، مفید بودن و ضرورت وجود موجودات اطرافم و تمام هستی پی ببرم. اگر عمیقاً مطالب این وادی را درک کنیم سرشار از امید، نوید و حرکت است؛ مثلاً در جایی که می‌گوید: همه مطالب در درون و برون ماست به همان معنایی است که از کوزه همان طراوت که در اوست؛ یعنی هر قدر که ما دنیای شگفت انگیزه درونی خودمان را بهتر بشناسیم راحت تر می‌توانیم مشکلات راحل کنیم چون ریشه خیلی از بیماری‌ها در درون و پنهان است، مثلاً بچه‌‌‌ای که ناخن می‌جود ریشه در استرس و اضطراب‌های پنهان او دارد و هزاران مشکل که خودشان را به هر طریقی نشان می‌دهند. انسان که چنین سیستم پیچیده و با نظم و ترتیبی که خداوند برایش خلق کرده است دارد آیا می‌شود بیهوده باشد؟! نه، هرگز چنین نیست ولی اگر آن فرد به طرف ضد ارزش‌ها برود و در آن‌ها غرق شود طبیعی است که احساس پوچی کند؛ یعنی این نعمتی که خداوند به او داده را در نظر نمی‌گیرد چون انرژی منفی اش بسیار قوی شده است. خود و فردیت خودش را فراموش می‌کند و با خود می‌گوید؛

دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ ‌‌‌ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ

در صورتی که حتی همان کرمی‌که در باغچه یا زمین کشاورزی است هدفی در خلقت او نهفته است که با حرکت‌های او حفره‌های هوا در زمین ایجاد می‌شود که برای خاک و گیاه بسیار مفید است.

سهراب سپهری می‌گوید: و اگر کرم نبود زندگی چیز کمی‌داشت، اگر خنج نبود لطمه می‌خورد به قانون درخت...

تمام این موضوعات به خاطر این است که ما نمی‌دانیم و دانسته‌های ما درباره دنیا و خودمان بسیار اندک است و با همان دانسته‌های ناقص و کم در مورد همه چیز اظهار نظر می‌کنیم در صورتی که اگر انسان مشکلی داشته باشد یا حتی در تاریکی‌ها باشد اگر خوش‌بین باشد و اطلاعات و آگاهی او بالا باشد متوجه می‌شود که این سختی یا تاریکی برای پختگی او می‌باشد. دریای آرام ناخدای قهرمان پرورش نمی‌دهد اگر دریای زندگی ما طوفانی می‌شود بدانیم که قرار است ناخدای قهاری شویم. به خاطر بسپاریم زندگی بدون چالش مزرعه بدون حاصل است. فلسفه وجودی ما و خلقت آنقدر عظیم و ادامه‌ دار است که ما حتی به ذره‌‌‌ای از شناخت آن پی نبرده ایم. اگر می‌خواهیم احساس مفید بودن داشته باشیم نه احساس پوچی باید در جهت ارزش‌ها، سازندگی و بالابردن دانسته‌های خود حرکت کنیم تا به ارزش هر چیزی پی ببریم و این خود انگیزه‌ای شود برای دست یافتن به اهداف و آرزوهای ما.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر محمد؛

وادی دوم می‌گوید: هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. وادی دوم به ما می‌گوید که نباید خود را دست‌ کم بگیریم و خود را پوچ و بی‌ارزش بدانیم باید بدانیم که هر کدام از ما در این هستی به جهتی خلق شده‌ایم. شاید خود من در اثر یاس و نا امیدی خود را هیچ بدانم که این در اثر تفکر نادرست خودم هست که من با حرکت غلط در مسیر ضد ارزش‌ها برای خودم مشکلاتی به وجود آورده‌ام و حالا اعتماد به نفس و امید خودم را از دست داده‌ام، ولی گاهی اوقات انسان نیاز به تجربه‌ی تاریکی‌ها دارد برای پی بردن به عظمت روشنایی‌ها که شاید گذر از تاریکی‌ها به سختی باشد ولی بعضی وقت‌ها این سختی‌ها لازم است. موضوع دیگر اینکه ما باید بدانیم در تمام مراحل سختی‌ها و دشواری‌ها تنها نیستیم و خداوند خودش پشتیبان ما است به شرط پیروی از فرامین الهی و حرکت به سمت ارزش‌ها و صراط مستقیم، پس باید دست از افکار منفی برداشته و در مسیر ارزش‌ها و صراط مستقیم قدم برداریم و اعتقاد داشته باشیم که خداوند مهربان با ماست و وقتی که زمان آن فرا برسد خودش ما را یاری خواهد کرد. ما باید بدانیم که هیچ کار و هیچ چیز در این دنیا بیهوده نیست شاید اینگونه به نظر برسد ولی تمام خلقت و موجودات به جهتی آفریده شده اند که به وقت و زمان خودش ارزشش را درک خواهیم کرد.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر حسن؛

وادی دوم که می‌گوید: هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ کدام از ما به هیچ نیستم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. این وادی برای من این موضوع را روشن می‌کند که باید امیدوار باشم دست از ناامیدی و احساس پوچی بردارم و بدانم که جهت بیهودگی خلق نشده ام. قسمتی از این وادی به ما می‌گوید که همه مطالب در درون و برون ماست که مانند قله‌های بلند آتشفشان هستند اما آرام و بی صدا، که اگر به آن‌ها توان حرکت بدهیم حتماً می‌دانید که چه می‌شود. برداشت من از این قسمت این است که اگر مشکلی داریم می‌توانیم به خود رجوع کنیم و مسائل را حل کنیم چرا که همه مطالب در درون ماست و باید به آن توان حرکت داد و این توان به گونه‌‌‌ای در ما به وجود می‌آید که باید از کارهای کوچک شروع کنیم تا به توانایی‌های بزرگ تر دست پیدا کنیم و اگر مشکلی برای ما به وجود آمده با امیدواری می‌توانیم آن را حل کنیم. این وادی در حقیقت ارزش والای انسان را نشان می‌دهد که توانایی‌های بالایی دارد.

سلام دوستان ندا هستم یک همسفر؛

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. معمولا انسان‌ها وقتی در غم و اندوه هستند و در اوج مشکلات قرار می‌گیرند از وجود خودشان بر روی این کره زمین شکوه و گلایه می‌کنند و مرتب حرف‌های منفی می‌زنند که چرا اصلاً من هستم من به چه دردی می‌خورم من بد شانسم و این قبیل صحبت‌ها. هدف از این وادی دقیقاً این است که به ما یادآور شود تا ارزش وجودمان در هستی را بدانیم. آموزش‌های این وادی کمک بسزایی در به دست آوردن اعتماد به نفس و امید دارد و ما باید بدانیم که اگر ما در این مکان حضور داریم حتماً حضور و آفرینش ما ضرورتی داشته و خداوند هیچ چیز را بیهوده نیافریده است.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر؛

در مورد وادی دوم، اگر ما همیشه درست فکر کنیم و با تفکر خودمان راه درست را از راه نادرست تشخیص بدهیم هیچ وقت برایمان مشکلی پیش نمی‌آید. اگر ما به طرف ضد ارزش‌ها حرکت کنیم و یا ناخواسته به طرف ضد ارزش‌ها برویم آن وقت به طرف بیماری‌های روانی و جسمی‌کشیده می‌شویم و یکی از علائم آن می‌تواند این باشد که با از دست دادن اعتماد به نفس روبرو شویم. ما اگر بخواهیم تفکر کنیم می‌بینیم هیچ چیزی در این دنیا بی خودی آفریده نشده است و ما انسان‌ها نیز بی جهت به این دنیا نیامده ایم. وقتی که ما پا به این دنیای خاکی گذاشته‌ایم خداوند دو راه روبه روی ما انسان‌ها قرار داده است، یکی راه تاریکی‌ها و دوم راه روشنایی‌ها؛ تاریکی‌ها که همان ضد ارزش‌ها و روشنایی‌ها همان ارزش‌ها هستند. اگر ما از ضد ارزش‌ها دوری کنیم و به طرف ارزش‌ها برویم مطمئناً مورد حمایت نیروی برتر و بهترین‌ها که خداوند است قرار می‌گیریم.

ویرایش: همسفر لیلا

نقش ما در یاری و نصرت اسلام چیست؟
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :